Çfarë ndodh me planet tuaja për martesë gjatë kohës së koronavirusit?
 
Shperndaje
ikub#: 2003130107
Çfarë ndodh me planet tuaja për martesë gjatë kohës së koronavirusit? Keni vendosur për martesë, por koronavirusi ju pengon? Mos u shqetësoni...
Ndërsa koronavirusi sa vjen e po përhapet në Sh.B.A dhe në mbarë botën, ata që kanë planifikuar dasmën këto muaj apo muajin e mjaltit do të mbeten peng për këtë situatë. Në të gjithë botën, më shumë se 110.500 njerëz janë infektuar, dhe më shumë se 4,000 kanë vdekur. Në SH.B.A, janë raportuar më shumë se 750 raste. Midis mysafirëve që udhëtojnë, sidomos ata që duan të shkojnë në një muaj mjalti janë më të rrezikuar për tu prekur nga koronavirusi sepse në aeroporte ndodhen shtetas të ndryshëm. Kjo ndikon rëndë si për çiftet që kanë planifikuar dasmë edhe për ata që duan të shkojnë në muaj mjalti. Sipas të dhënave gjithçka varet nga situata në vend, por rëndësinë më të madhe e ka shëndeti, kështu që më mirë do të ishte që këto rite të anuloheshin për një moment tjetër dhe kohë më të bukur. 
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: DASME KORONAVIRUSI MARTESE PLANE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved