Ja sa persona duhet të jenë në dasmë gjatë koronavirusit
 
Shperndaje
ikub#: 2003210038
Ja sa persona duhet të jenë në dasmë gjatë koronavirusit Rekomandohet më në fund numri i personave që duhet të jenë në dasmë gjatë kohës së koronavirusit.
Vetëm pesë njerëz rekomandohen të marrin pjesë në dasmat e kishave gjatë përhapjes së koronavirusit. Sipas Kishës së Anglisë, i cili njoftoi të enjten se vetëm nusja, dhëndri, dy dëshmitarët dhe personi që kryen celebrimin, pra duhen vetëm pesë persona. "Përveç vetë çiftit, të gjithë të tjerët duhet të vëzhgojnë në distancë sa më shumë që të jetë e mundur" thuhet në një deklaratë. Kisha ka lëshuar gjithashtu udhëzime për pagëzime, me numra të kufizuar për personin që pagëzohet, prindërit e tyre dhe kujdestarët. "Ekzistojnë gjithashtu edhe shumë udhëzime të hollësishme për higjienën.
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: DASME KISHE KORONAVIRUS MARTESE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved