Njerëzit që nuk janë tërheqës në pamje paguhen më shumë
 
Shperndaje
ikub#: 2005020034
Mendoni disa minuta për shumë të famshëm që kanë bërë karrierë dhe pasuri, por që nuk janë të bukur...
FOTO GALERI
Ka më shumë kuptim të mendosh se sa më i mirë është dikush, aq më shumë do të shpërblehet. Në fakt, shumë studime u pajtuan me këtë, madje u zbulua se njerëzit tërheqës fitojnë rreth 20% më shumë sesa njerëz më pak tërheqës. Por studimi më e fundit e hedh poshtë këtë tezë duke e kundërshtuar dhe se e kundërta e kësaj ishte e vërteta. Pra produktivitet mund të merrni vetëm nga personat që nuk janë të bukur. Në galerinë e mësipërme do të kuptoni arsyet pse personat e “shëmtuar në pamje” paguhen më shumë. 
 Shfleto artikuj te tjere per: BUKURI KARRIERE PAMJE PUNE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved