Jeta seksuale brenda në karantinë
 
Shperndaje
ikub#: 2005040112
Ja si të përmirësoni jetën seksuale gjatë koronavirusit
FOTO GALERI
Sipas studimeve pothuajse gjysma e çifteve që u izoluan së bashku thanë se kishin më pak momente seksuale këto kohë nga fillimi i karantinimit. Sondazhi i të rinjve gjithashtu zbuloi se 41 përqind e grave aktualisht ishin të pakënaqura me jetën e tyre seksuale, ndërsa 60 përqind besonin se duhej të spostohej pasi të mbaronte pandemia e koronavirusit. Ndërkohë, shitjet e prezervativëve kanë rënë në mënyrë dramatike për shkak të më pak personave që bëjnë seks gjatë karantinës, sipas Durex. Gjithashtu ata përmendin se distancimi social po ndikon negativisht në "rastet intime", duke shtuar se numri i njerëzve që kishin marrëdhënie seksuale në Itali "kishte rënë shumë". Faktorët që ndikojnë në pakësimin e marrëdhënieve seksuale janë shqetësimi për shëndetin tuaj dhe të afërmve, paqëndrueshmëria ekonomike, pasiguria në punë dhe përgjithësisht i gjithë paniku që ka shkaktuar pandemia në të gjithë botën. Por ja çfarë duhet të bëni për të përmirësuar jetën tuaj seksuale gjatë izolimit nga koronavirusi. 
 
 
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: CIFT DASHURI JETE KARANTINE SEKS

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved