Si të flisni me shefin tuaj nëse nuk po e përballoni dot punën nga shtëpia?
 
Shperndaje
ikub#: 2005070018
Puna nga shtëpia në kohën e pandemisë së koronavirust është kthyer në shpëtim, por jo për të gjithë.
FOTO GALERI
Tashmë kjo zgjidhje është kthyer në eksperimentin më të madh në botë për të provuar produktivitetin e punës në shtëpi, por e vërteta nuk është ashtu si duket apo ashtu si e mendojmë nga jashtë. Pavarësisht se puna nga shtëpia është një lehtësim i kësaj krize globale, jo për të gjithë njerëzit është kaq e thjeshtë. Janë shumë arsye që ndikojnë te punonjësit në shtëpi për të mos punuar ashtu siç duhet. Sidoqoftë, shumë prej nesh thjesht po përpiqen ta bëjnë atë gjatë ditëve duke bërë çdo kombinim të një zyre, te një shkolle, klinikë shëndetësore, dhe qendra të tjera në dhomën e tyre të jetesës. Ne të gjithë mund të jemi duke kaluar këtë krizë së bashku, por ne të gjithë po e përjetojmë në mënyra të ndryshme. Duke filluar që nga vendi ku ne jetojmë, pozicioni gjeografik, problemet elektrike dhe të teknologjisë, familja, nevojat shëndetësore, financiare dhe shumë ndikues të tjerë që shfaqen rastësisht. Nëse po mundoheni nga këto arsye, nuk jeni vetëm. Fatmirësisht ju mund të keni një shef i cili mund t’iu kuptojë dhe t’iu ndihmojë që sfida juaj të bëhet më e lehtë. Por si mund të komunikoni me shefin tuaj për këtë? Shfletoni galerinë e mësipërme.
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: KARRIERE PUNE SHEFI SHTEPI ZYRA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved