Dashuria na bën të lumtur, por më pak inteligjentë, pohojnë studimet
 
Shperndaje
ikub#: 2005140088
Kujtoni shprehjen “dashuria ju verbon sytë”
FOTO GALERI
Mesatarisht, burrat bien në dashuri më shpejt se gratë, dhe zakonisht ata janë të parët që thonë: "Unë të dua". Epo, kështu fillon zakonisht, por menjëherë pasi të dy kanë ndjenja për njëri-tjetrin, pra priren të ndjekin të njëjtën rrugë, shpesh duke humbur mendjen shumicën e kohës. Profesorët e Universitetit Leiden sugjeruan se njerëzit që kanë rënë në dashuri kanë më pak kontroll mbi veprimet e tyre dhe kryen disa hulumtime për të parë nëse është e vërtetë. Shumica e njerëzve mendojnë se dashuria i verbon dhe në galerinë e mësipërme do të kuptoni si humb inteligjenca juaj kur bini në dashuri.
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: CIFT DASHURI GABIME INTELIGJENTE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved