Recetë: Ja si të përgatisni kulaçe me bizele
 
Shperndaje
ikub#: 2005190005
Kulaçet me bizele mund t’i merrni me vete edhe në një piknik.
FOTO GALERI
Kulaçet me bizele janë një ushqim vegjetarian i shëndetshëm dhe shumë i lehtë për tu përgatitur. Këto kulaçe të shijshëm perimesh, mund të shoqërohen me një sallatë ose me perime të pjekura në skarë. Janë të shkëlqyera si të nxehta ashtu edhe të ftohta, perfekte edhe për pushimin e drekës në zyrë apo për një piknik. Për të përgatitur këtë recetë duhen këta përbërës: 
Bizele kokërr 250 gr.
2 kokrra patate
djathë parmixhan i grirë
thërrime buke
gjysmë-qepë
spec djegës
një vezë
një lugë çaji erëza
kripë (sipas dëshirës)
majdanoz
vaj ulliri 
Receta është shumë e thjeshtë dhe e këndshme, shfletoni galerinë e mësipërme për të ndjekur hapat e përgatitjes: 
 
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: BIZELE GATIM KULACE RECETE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved