Pure me brokoli dhe patate
 
Shperndaje
ikub#: 2005230009
Pure me brokoli dhe patate Një pure ndryshe dhe shumë e shijshme.
Përbërësit për 4 persona:
 
1kg brokoli
500gr patate
100ml qumësht gjysmë i skremuar
80gr gjalpë
10 thelpinj arra
kripë, piper
 
Përgatitja
 
Pastroni, lani brokolin dhe ndajeni në copa të vogla.
[Mund të pëlqeni: Seek Adventure in Green Coast! ]
Në një tenxhere hidhni ujë dhe vendoseni të ziejë. Shtoni edhe pak kripë në të dhe kur të vlojë hidhni bokolin për 10 minuta. Hiqini më pas ato nga uji dhe lërini të kullojnë. Patatet qërojini, prijini kuba dhe lajini. Hidhini më pas në një tenxhere me ujë të ftohtë dhe ziejini për gati 15 minuta. Kur të jenë bërë hiqini nga zjarri. Brokolin dhe patatet grijini në mikser, shtoni gjalpë, qumësht, kripë e piper. Kur ta hidhni purenë nëpër tasa, shtoni sipër edhe ndonjë thelpi arre.
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: BROKOLI PATATE PURE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved