Recetë: Krahë pule të skuqura në tigan
 
Shperndaje
ikub#: 2005250005
Shijoni këtë recetë të thjeshtë dhe të shëndetshme.
FOTO GALERI
Krahët e pulës të skuqur në tigan janë një recetë e shpejtë dhe e shijshme. Në këtë recetë, krahët e pulës do të aromatizohen me piper të kuq dhe rozmarinë, të gatuara në tigan me vaj ulliri ekstra të virgjër dhe me verë të bardhë. Rezultati përfundimtar do të jetë krahë pule të freskëta dhe shumë të shijshme.
Përbërësit: 
1. Krahë pule 1kg
2. Gjysmë gote verë të bardhë
3. Piper i kuq
4. Rozmarinë e grirë
5. Vaj ulliri ekstra i virgjër
6. Kripë
7. Piper
Shfletoni galerinë e mësipërme për të mësuar përgatitjen: 
 Shfleto artikuj te tjere per: GATIM KUZHINE PULE RECETE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved