Si ta kuptoni nëse i pëlqeni? Lexoni gjuhën e tij të trupit
 
Shperndaje
ikub#: 2005280066
Leximi i gjuhës së trupit për të kuptuar nëse dikush ju pëlqen apo jo është më e lehtë nga sa mendoni: këtu janë 5 shenjat për të interpretuar.
FOTO GALERI

Për të kuptuar nëse ai ju pëlqen pa e pyetur atë hapur, thjesht lexoni gjuhën e trupit të personit që ju intereson kur ai është në praninë tuaj. Në fakt, gjuha e trupit shpesh është më elokuente dhe e sinqertë sesa ajo verbale: kur jemi me të tjerët lëshojmë sinjale të pavetëdijshme të asaj që na pëlqen përreth nesh.

Por për të deshifruar sinjalet e trupit duhet një çelës leximi. Pra, këtu është një udhëzues i shpejtë dhe praktik për të njohur gjestet që thonë pa dyshim se ju pëlqejnë ata.
Shfleto artikuj te tjere per: KUPTIMI MAREDHENIA PELQIM

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved