Tre vendet që bëhen më shumë pis në kuzhinë
 
Shperndaje
ikub#: 2005280124
Tashmë do ta merrni seriozisht pastrimin e kuzhinës!
FOTO GALERI
Kur mendojmë për dhomën më të papastër në shtëpi, ne automatikisht mendojmë për banjën. Dhe me siguri mendoni se kuzhina juaj është goxha e pastër, apo jo? Epo, duket se kuzhina ka disa gjera që mbajnë më shpesh baktere dhe papastërti. Kuzhina juaj mund të duket e pastër, por ne e kemi thënë që jo çdo gjë është ashtu siç duket. Ne kemi tendencë të pastrojmë vetëm papastërtitë nëse e shohim atë me sy të lirë, por bakteret mund të ndodhen edhe në zonat më të thella ku ne nuk mund t’i shikojmë. Për shkak të kësaj, ne shpesh u japim një pastrim të shpejtë në sipërfaqe ose mendojmë se është e mjaftueshme që thjesht ta shpëlajmë një leckë të pisët në kuzhinë. Në galerinë e mësipërme janë tre vendet më të pista në kuzhinë, kështu që tregoni më shumë kujdes për këto pjesë. 
 Shfleto artikuj te tjere per: BAKTERE KUZHINE PASTRIM SHTEPI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved