Pse është kaq i rëndësishëm besimi në çift dhe si ta ndërtoni atë?
 
Shperndaje
ikub#: 2006020103
Si vendoset besimi në dashuri?
FOTO GALERI

Ne e dimë që nuk është aq e thjeshtë për t'u përgjigjur. E vërteta është se askush nuk na mëson ta krijojmë atë, por që të kemi sukses fillojmë duke kuptuar pse ndërtimi i besimit në çift është kaq themelor. Dhe terapisti Theresa Hering shpjegon atë në një mënyrë shumë të thjeshtë në një artikull nga Women’s Health:

"Nëse doni një marrëdhënie të shëndetshme, të gjatë dhe mbi të gjitha të lumtur, duhet t'i jepni përparësi ndërtimit dhe ruajtjes së besimit të ndërsjellë.

Pa atë nuk mund të ketë intimitet dhe empati emocionale ”.

Ja shtyllat e besimit në çift:

 

Shfleto artikuj te tjere per: BESIMI DASHURIA NDERTIMI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved