IQ vs Inteligjenca Emocionale. Pse edhe e dyta ka rëndësi
 
Shperndaje
ikub#: 2006030020
Diskutimet rreth Inteligjencës Emocionale janë të shumta, ajo është kudo dhe ndër cilësitë më të kërkuara për zhvillimin personal dhe profesional.
FOTO GALERI
Inteligjenca Emocionale (IE) ka qenë objekt i debateve të nxehta nga studiues të shquar të mendimit. Dy ekspertë, Adam Grant e Daniel Goleman, janë përballur shpesh në të kaluarën. Grant që pretendonte që Koeficienti i Inteligjencës (KI) është më i rëndësishëm se Inteligjenca Emocionale (IE), ndërsa Goleman e përgënjeshtronte këtë.
Shembujt e mëposhtëm do t’u japin më shumë nxitje për t’u angazhuar një numri më të madh punonjësish, që zotërojnë Inteligjencë Emocionale.
 
 

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved