Vajza, a do ta pëlqenit një mashkull që mban mace?
 
Shperndaje
ikub#: 2006230121
Vajza, a do ta pëlqenit një mashkull që mban mace? Sipas studimeve meshkujt që ekspozohen shpesh bashkë me macen nuk janë tërheqës për femrat.
Meshkujt që shpërndajnë fotot e tyre me macet në rrjetet sociale apo aplikacionet e takimit janë më pak tërheqës për femrat dhe mbeten beqarë. Nëse një femër shikon një mashkull, i cili është duke shëtitur me qen ajo e pëlqen atë, por nëse e shikon me një mace krijon një përshtypje tjetër. Një studim mblodhi shumë femra që ju prezantoi të gjithave të njëjtin mashkull në dy foto, në njërën me qen dhe tjetrën me mace. Meshkujt që mbanin mace perceptoheshin si ‘më pak mashkullorë’ kurse meshkujt me qen duken më të burrërorë dhe të fortë. Meshkujt që mbajnë mace quhen të dobët dhe jo të qëndrueshëm, ndërsa të tjerët kanë personalitet dhe shiheshin si më afatgjatë në një marrëdhënie. 
 
Shfleto artikuj te tjere per: FEMRA MACE MARREDHENIE MESHKUJ QEN

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved