“Çifti duhet të lajë duart para dhe pas shkëmbimit të unazave” ja rregullat e reja të dasmës
 
Shperndaje
ikub#: 2006290109
Kryeministri i qeverisë Britanike ka dhënë lejen për rifillimin e dasmave që këtë të shtunë që vjen.
FOTO GALERI
Baballarët nuk mund të shoqërojnë më vajzat e tyre për krahu drejt altarit të martesës dhe çiftet duhet të lajnë duart para dhe pas shkëmbimit të unazave, thuhet në rregullat e reja të martesave pas izolimit të koronavirusit. Qeveria britanike ka dhënë lejen për rinisjen e ceremonive martesore duke zbatuar distancimin social. Rregullorja thotë se ceremonitë e martesave apo celebrimet duhet të përshtaten me kushtet e reja. Në udhëzim thuhet se “kur nevojitet kontakti me patjetër, duhet të merren masa. Shfletoni galerinë e mësipërme për tu njohur me rregullat e reja në një ceremoni martesore. 
 
 Shfleto artikuj te tjere per: BRITANI KRYEMINISTRI MARTESE QEVERI RREGULLA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved