“Udhëtim në ëndërr” aeroporti i Taiwan ofron udhëtime të rreme
 
Shperndaje
ikub#: 2007060091
Për të gjithë ata që i ka marrë malli për udhëtime, aeroporti në Taiwan ka një zgjidhje
FOTO GALERI
Një aeroport në Taiwan po ofron një 'përvojë fallse të fluturimit' ku pasagjerët mund të kalojnë kontrollin dhe sigurinë përpara se të hipin në një aeroplan që nuk shkon në asnjë vend, por thjesht qëndron në vend. Aeroporti në qendër të qytetit të Taipei Songshan thotë se ka dalë me një zgjidhje për njerëzit që po humbasin emocionet e udhëtimeve. Rreth 7,000 njerëz aplikuan për të marrë pjesë në "përvojën e aeroportit", me 60 fitues të zgjedhur rastësisht për fluturimin e parë të rremë. Pasagjerët morën itinerare, ku kalojnë në kontrollin e pasaportave, sigurisë dhe më pas hyjnë në avion. Ushqimi gjatë fluturimit nuk u sigurua, por vizitorët mund të hanin nga restorantet e aeroportit.
 
 
 
 
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: AEROPORT FLUTURIME TAIWAN UDHETIM

Marre nga ikub.al

*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved