Vlorë, asgjësohen 917 bimë kanabis në 3 fshatra

06 Krr 15

Policia e Vlorës ka zbuluar dhe më pas asgjësuar 917 parcela me bimë kanabis sativa, në tre fshatra.

 
0
0
Blutë e Vlorës në kuadër të operacioneve antikanabis, kanë bërë të mundur zbulimin e 115 parcelave me 917 bimë narkotike në tre fshatra. Konkretisht në fshatin Gorisht u zbuluan 6 parcela me 480 rrënjë bimë narkotike të llojit kanabis sativa, në fshatin Llakatund 5 parcela me 247 bimë narkotike si dhe në fshatin Lapardha u zbuluan 4 parcela me 190 bimë narkotike.
 
E gjithë sasia e bimës narkotike është asgjësuar, ndërsa policia po heton për identifikimin e personave që e kanë kultivuar atë. 
 
 

Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: ASGJESIMI KANABIS VLORE
Postuar nga: e.d
ikub #:
1507060163