Gjirokastër, asgjësohen 820 rrënjë hashashi, në pranga kultivuesi

08 Krr 15

Një tjetër operacion anti-kanabis është kryer nga forcat e policisë të qarkut Gjirokastër.

 
0
0
Policia e Gjirokastrës ka asgjësuar dje 820 bimë narkotike në fshatin Fushë Bardhë, ndërsa ka vënë në pranga kultivuesin e tyre. Bëhet fjalë për Dino Xhuvani, banues në fshatin Fushë Vëri të Delvinës. Mësohet se hashashi u gjet në vendin e quajtur “Skërficë”. 39-vjeçari akuzohet për veprën penale “kultivim i bimëve narkotike”. Materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet për veprime të mëtejshme hetimore.
 

Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: GJIROKASTRA KANABIS POLICIA
Postuar nga: o.zh
ikub #:
1507080041