Vlorë, asgjësohen mbi 2600 rrënjë hashashi

08 Krr 15

Policia e Vlorës ka asgjësuar përmes djegies mbi 2600 bimë narkotike hashashi.

 
0
0

Policia e Vlorës ka kryer asgjësimin e mbi 2600 bimëve narkotike hashashi në sajë të operacionit të ndërmarrë në fshatin Dushkarak. Bimët narkotike ishin mbjellë në 17 parcela të vogla në zonat përreth fshatit Dushkarak dhe kishin një lartësi që varionte nga 10-130 centimetër. Policia ka asgjësuar bimët përmes djegies, ndërkohë që ka nisur hetimet për identifikimin dhe arrestimin e autorëve, mbi të cilët rëndon akuza e “kultivimit të bimëve narkotike”.


Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: ASGJESIMI HASHASH HETIM VLORE
Postuar nga: xh.a
ikub #:
1507080011