Basha: fusin paratë në xhep dhe u tregojnë burgun atyre që luftojnë për bukë

05 Gsh 15

Pas nënkryetarit Spaho edhe kreu i PD-së Lulzim Basha, ka reaguar për mbledhjen e të ardhurave nga qeveria.

 
0
0

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pëmes një deklarate në Facebook për aktin normativ të buxhetit 2015. Ai akuzon qeverinë Rama se shifra e parave e mbledhura është shumë më e lartë se ajo e deklaruar dhe se këto para kanë përunduar në xhepat e qeveritarëve.

“Kemi muaj qe flasim per mosmbledhje te ardhurash dhe qeveria hesht. Me ne fund dje e pranuan edhe pse duke e fshehur shifren reale te evazionit e cila eshte shume me e madhe se kjo e deklaruara. Fshihen me gjithfare justifikimesh por e verteta eshte se parate qe i mungojne arkes se shtetit kane perfunduar ne xhepat e qeveritareve. Fusin parate e qytetareve ne xhep dhe u tregojne burgun atyre qe luftojne per buken e gojes,” thotë Basha.


Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: BURGU BUXHET LULZIM BASHA
Postuar nga: o.zh
ikub #:
1508050077