Si ti bëni buzët të duken më të plota
 
Shperndaje
ikub#: 1803080139
Si ti bëni buzët të duken më të plota Nëse nuk jeni pro injektimeve të ndryshme në buzë për mbushjen e tyre, atëherë ka një mënyrë si ti bëni ato të duken më të plota.
Injektimet apo mbushësit e buzëve nuk janë për të gjithë, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të kenë edhe ato person buzë të plota dhe joshëse. 
 
1-Konturoni buzët: Lapsi është një konturim shumë i mirë për krijimin e idesë së buzëve më të trasha. Nxirreni atë pak jashtë kontrurit tuaj natyral të buzëve dhe theksoni më shumë duke mbushur cepat e buzëve. Më pas kaloni një buzëkuq me të njëjtën ngjyrë.
 
2-Bëni scrub: Ato do të largojë qelizat e vdekura, lëkurën e thatë dhe do të nxisin qarkullimin e gjakut. Kjo do të krijojë një efekt fryrës për pak kohë si dhe buzë më të buta e joshëse.
 
3-Aplikoni produkte me efekt fryrës: Ka shumë buzëkuq apo shkëlqyes që kanë një efekt fryrës duke krijuar iluzionin e buzëve më të trasha.
 
4-Masazhoni dhe hidratoni buzët: Përmes një vaji apo serumi për buzët masazhojini ato çdo mëngjes dhe mbrëmje si dhe hidratojini për të qëndrua të buta.
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: BUZET KESHILLA TRASHA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved