Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Thellohet rënia e të ardhurave në korrik. Buxhetit i mungojnë 2.5 miliard $
 
Shperndaje
ikub#: 1508140009
Mosrealizmi i të ardhurave buxhetore është thelluar dhe më tej në muajin korrik, duke qenë se në arkën e shtetit janë derdhur rreth 25 milionë dollarë (2.5 miliardë) më pak nga planifikimi fillestar.
Të ardhurat buxhetore kanë pësuar rënie gjatë muajit korrik. Në arkën e shtetit janë derdhur 2.5 miliardë dollarë më pas se planifikimi fillestar. Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Financave, arkëtimet në 7 muajt e parë të vitit rezultojnë në total 11.2 miliardë lekë më pak se plani, rënie e ndjeshme krahasuar jo vetëm me planin e fillimvitit, por edhe me buxhetin e rishikuar.
 
Kjo rënie mund të detyrojë qeverinë që të rishikojë përsëri buxhetin në muajt në vazhdim, duke qenë se niveli i mosrealizimit mund të jetë më i madh nga çka parashikoi në rishikimin e buxhetit pak ditë më parë.
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: BUXHET KORRIK RENIA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved