48 orë nga hapja e kufirit, 8000 emigrantë hyjnë në Maqedoni

24 Gsh 15

Që prej hapjes së kufijve në Maqedoni mbi 8 mijë emigrantë kanë hyrë në vend.

 
0
0
Një valë të madhe klandestinësh po hyjnë nga kufiri maqedonas, që pas hapjes së kufijve. Vetëm mëngjesin e sotëm, numri i tyre arriti në mbi një mijë.
 
Janë të paktën 7 mijë refugjatë, burra, gra dhe fëmijë të cilët brenda natës së të shtunës dhe të dielës janë larguar nga Maqedonia drejt Serbisë. Ky numër emigrantësh ka hyrë në Maqedoni për dy ditë. 
 
Agjenca Kobeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR) nënvizon se qeveria maqedonase do të mbajë të hapur kufijtë për refugjatët që ikin nga vendet që janë luftë
 

Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: EMIGRANT MAQEDONIA SERBIA
Postuar nga: e.d
ikub #:
1508240040