Kosovë-Serbi, arrihet marrëveshja për telekomunikacionin

25 Gsh 15

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshjen për telekomunikacionin.

 
0
0

Mediat serbe kanë bërë të ditur se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshjen për telekomunikacioni, por ajo nuk do të nënshkruhet deri sa të arrihet marrëveshja edhe për pikat e tjera.

Dragan Vladisavljevic, anëtar i delegacionit të Serbisë, është shprehur se Austria do të aplikojë për kodin telefonik të Kosovës, ndërsa Serbia do të ketë kompaninë e saj telefonike që do të operojë në Kosovë.

Në bisedimet e rendit të ditës janë edhe formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe, Energjetika dhe liria e lëvizjes mbi urën e Ibrit. Lajmin e ka bërë të ditur edhe Vlora Citaku, Ambasadorja e Kosovës në Washington, e cila ka shkuar në rrjetin social “Twitter”.


Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: KOSOVA MARREVESHJE SERBIA TELEKOMUNIKACION
Postuar nga: xh.a
ikub #:
1508250146