Aksioni kundër informalitetit, penalizimet e para vijnë nga Elbasani

02 Sht 15

Nisja e aksionit në terren kundër informalitetit ka sjellë dhe penalizimet e para. Në Elbasan raportohen edhe për procedime penale.

 
0
0
Nga Elbasani vijnë rezultatet e para të aksionit kundër informalitetit të nisur tashmë në terren.
 
Policia e këtij qyteti thotë se ka proceduar dy drejtues taksish të cilët punon pa liçensë. Gjithashtu, ndjekja penale ka fillur edhe për 5 drejtues të njësive të shërbimit në Gramsh, kryesisht bar-kafe, të cilët punon të paregjistruar.
 
Raportohet se këto raste janë zbuluar pas sinjalizimeve nga vetë qytetarët.   
 

Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: AKSIONI AKSIONI ELBASAN INFORMALE
Postuar nga: e.t
ikub #:
1509020050