Reuters dhe AP: Vuçiç do jetë kryeministër i Serbisë edhe për një mandat

04 Mar 16

Agjencitë e lajmeve Reuters dhe Associated Press, kanë shkruar se ka shumë gjasa që Vuçiç do të jetë kryeministri i Serbisë sërish.

 
0
0
Dy agjencitë prestigjioze të lajmeve “Associated Press” dhe “Reuters” kanë shkruar se sipas të gjitha gjasave Vuçiç do të jetë kryeministri i Serbisë sërish.
 
“Ka shumë të ngjarë se do ta mbajnë Vuçiqin edhe në qeverinë e ardhshme”, ka shkruar AP, duke shtuar se Partia Progresive e Serbisë është tashmë në koalicion me disa parti të vogla, transmeton KosovaPress.
 
Ndërsa, Reuters shkruan se Partia Progresive e Serbisë, e udhëhequr nga Vuçiç qëndron largë partive tjera, duke u bazuar në sondazhe. 
 

 


Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: ALEKSANDAR VUCIC KRYEMINISTER REUTERS
Postuar nga: e.d
ikub #:
1603040004