Samiti i NATO-s në Varshavë. Merr pjesë edhe Rama

08 Kor 16

Ka nisur në Varshavë në Polonisë samiti i NATO-s, ku do të diskutohet për çështje të sigurisë. Në takim janë mbledhur të gjithë krerët e shteteve dhe qeverive anëtare, ku delegacioni shqiptar, kryesohet nga kryeministri Edi Rama.

 
0
0
Ne përbërje te delegacionit shqiptar është edhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe ai i punëve të Jashtme Ditmir Bushati. 
Ky samit është i një rëndësie të veçantë, pasi NATO përballet me sfida të vështira për sigurinë, si nga Lindja, ashtu edhe nga Jugu, ku kërcënimi kryesor vjen nga Rusia. 
Samiti do të zgjasë në datat 8-9 korrik.

Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: NATO POLONIA RAMA SAMITI VARSHAVA
Postuar nga: k.s
ikub #:
1607080178