Formula 1. Hamilton niset i pari në Kanada

10 Qer 17

Britaniku, kampioni në fuqi i botës në Formula 1, arriti të realizojë xhiron më të shpejtë, me kohën 1:11.459.

 
0
0
Britaniku, kampioni në fuqi i botës në Formula 1, arriti të realizojë xhiron më të shpejtë, me kohën 1:11.459.
Me këtë “pole position”, Hamilton barazon legjendën braziliane të Formula 1, Ayrton Senna dhe ai me 65 “pole position”.
Pas tij u rendit Vettel. Valtteri Bottas u rendit i treti e pas tij do të niset Raikkonen.
Gara do te zhvillohet nesër ne orën 20.00.
 

Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: FORMULA 1 KANADA LEWIS HAMILTON
Postuar nga: k.s
ikub #:
1706100071