Formula 1, Hamilton triumfon në Kanada

11 Qer 17

Lewis Hamilton ka arritur të triumfojë në garën e Montreal-it, në Kanada, ndërsa piloti tjetër i Mercedes, Bottas, përfundoi garën i dyti.

 
0
0
Lewis Hamilton ka arritur të triumfojë në garën e Montreal-it, në Kanada, ndërsa piloti tjetër i Mercedes, Bottas, përfundoi garën i dyti.
Piloti britanik u nis i pari dhe arriti të menaxhojë mjaft mirë garën, i ndihmuar edhe nga fakti që pas vetes kishte tërë kohës, shokun e skuadrës, Bottas. 
Ne vendin e trete u rendit piloti i RedBull-it Ricciardo dhe ne vendin e katërt, lideri i kampionatit, Sebastian Vettel qe ndonëse u nis i dyti, dëmtoi makinën që në kthesën e parë, çka e detyroi atë të futej në bokse që në xhirot e para, për të riparuar pjesën e përparme të makinës. 
Gjithsesi, Vettel shton agresivitetin dhe arrin të rikuperojë shumë pozicione në renditje, duke e mbyllur garën në vendin e katërt. 
Një paraqitje te mire bene edhe dy pilotet e Force India, Perze dhe Ocon qe u renditen përkatësisht ne vendin e peste dhe te gjashte dhe vetëm vendi i shtate për Raikkonen me Farrari-n e tij.
Renditja e pergjithshme:

Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: FORMULA 1 KANADA LEWIS HAMILTON
Postuar nga: k.s
ikub #:
1706110027