Ndahet nga jeta Dritan Prifti

12 Tet 17

Ish-deputeti dhe ish-ministri Dritan Prifti është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare.

 
0
0
Prifti vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe u ishte nënshtruar disa ndërhyrjeve vitet e fundit,fillimisht në Itali dhe më pas në Gjermani.
Dritan Prifti lindi në Berat më 27 gusht 1968. Nga viti 2009 deri në 2011 ishte deputet i Lëvizjes Socialiste per Integrim. Dritan Prifti ishte Ministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës së Shqipërisë nga viti 2009 deri 2010.
La pas bashkëshorten dhe 4 fëmijë.

 


Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: DRITAN PRIFTI
Postuar nga: k.s
ikub #:
1710120169