Formula 1. Vettel rikthehet në pole

28 Tet 17

Gjermani i Ferrari-t ka dhënë kohën më të mirë në sesionin e tretë të provave zyrtare te vlefshme për garën e 18-të të kampionatit botëror te Formula 1 që këtë fund javë do të zhvillohet në Mexico.

 
0
0
Ky është pole i 50-të ne karrierën e Sebastian Vettel dhe i katërti për te për këtë kampionat.
Pas tij do te niset holandezi Verstappen me RedBull dhe nga vendi i tretë do te niset britaniku Hamilton qe ndërpret kështu radhën e pole-ve te garave te fundit
Gara e vlefshme për Çmimin e Madh te Mexico-s do te zhvillohet nesër ne orën 20.00 me orën tonë.
Me poshtë është renditja e piloteve në nisjen e nesërme.
.

Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: FERRARI FORMULA 1 MEXICO SEBASTIAN VETTEL
Postuar nga: k.s
ikub #:
1710280047