Formula 1, Bottas niset i pari në Brazil

11 Nën 17

Valtteri Bottas ka dhuruar spektakël në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Brazili duke i ngrirë buzëqeshjen Ferrari-t dhe Sebastian Vettel në momentin e fundit.

 
0
0

Kanë mjaftuar 38 të mijtat që finlandezi i Mercedes të regjistrojë “pole position” e tretë në karrierë dhe të zbres gjermanin e Ferrari-t në vendin e dytë.
Pas tyre do te nisen perkatesisht Raikkonen me Ferrari-n tjetër dhe Versatappen me Red Bull.
Gara e Brazilit, e para fundit për këtë kampionat do te fillojë nesër ne orën 17.00 me orën tonë.


Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: BOTTAS BRAZIL FORMULA 1
Postuar nga: k.s
ikub #:
1711110040