Formula 1. Vettel fiton Çmimin e Madh të Brazilit

12 Nën 17

Sebastian Vettel është fitues i Çmimit te Madh te Brazilit, çmim te cilin gjermani e bën te vetin për here te tretë. Kjo ishte fitorja e pare e Vettel këtë kampionat, qe pas asaj te Hungarisë ne pjesën e pare te kampionatit dhe e pesta gjate këtij viti.

 
0
0
Vettel qe u nis nga vendi i dyte arriti te djege Bottas-in qe ne start për tu vene ne krye te garës dhe për ta ruajtur kryesimin saj deri ne fund pa u shqetësuar nga rivalet e tjerë.
Ne vend te dyte finlandezi i Mercedes Bottas dhe ne vend te trete bashkëkombësi i tij Raikkonen me Ferrari-n e dytë.
Vendi i katërt për kampionin aktual Hamilton qe pas aksidentit te një dite me parë u nis nga pit stop-i.
Me poshtë është renditja e garës se sotme dhe ajo e përgjithshme, një garë para përfundimit te kampionatit të vitit 2017.
Renditja e përgjithshme

Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: BRAZIL FERRARI FORMULA 1 SEBASTIAN VETTEL
Postuar nga: k.s
ikub #:
1711120036