Formula 1. Bottas merr pole-n në Abu Dhabi

25 Nën 17

Piloti finlandez i Mercedes, Valteri Bottas ka arritur te fitoje polen e katërt personal ne këtë kampionat dhe te 15-in për Mercedes, qe numëron gjithsej tashme 89 pole ne total.

 
0
0
Bottas arriti te kaloje kështu edhe shokun e tij te skuadrës, kampionin e shpallur Hamilton, qe u rendit i dyti.
Ne vend te trete gjermani i Ferrari-t Vettel, qe la pas Ricciardo-n me RedBull.
Vetëm vendi i katërt për finlandezin Raikkonen me Ferrari-n e tij.
Gara e Abu Dhabi-t, e fundit për këtë kampionat do te zhvillohet nesër ne orën 14.00 me orën tone.
Me poshtë është renditja e pilotëve ne përfundim te sesionit te tretë të provave zyrtare.

Lajme, kronike, kulture dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni.  Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo Shqiptari


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Shtypi i dites


Sondazh


Shfleto artikuj te tjere per: ABU DHABI FORMULA 1 VALTERI BOTTAS
Postuar nga: k.s
ikub #:
1711250086