17 Sht
Në pistën e Marina Bay-t ne Singapore, Ferrari pati me siguri surprizën me te hidhur te kampionatit dhe jo vetëm.

0 Komente 0 Vota

16 Sht
Sebastian Vettel do te niset nesër i pari në garën e radhës, a 14-a për kampionatin e këtij viti. Për katër here kampionin gjerman ky është pole i 49-te ne karrierë.

0 Komente 0 Vota

03 Sht
Hamilton arrin kështu fitoren e tij të 59-e në karrierë, duke u rikthyer njëkohësisht ne krye te tabelës se klasifikimit te përgjithshëm me +3 pikë me shumë se rivali i këtij viti gjermani Vettel.

0 Komente 0 Vota

02 Sht
Piloti britanik ka arritur te koleksionoje edhe një tjetër pole, ate te 69-in, qe e nxjerre kështu atë ne krye te listës se piloteve me më shume pole te ftuara ne karriere. Ndërkohë, prova zhgënjyese...

0 Komente 0 Vota

27 Gsh
Prej kohësh ne Formula 1 nuk ishte pare një garë që të mbante mbërthyer deri ne xhiron e fundit për te mësuar se cili do te ishte kështu fituesi i saj.

0 Komente 0 Vota

26 Gsh
Britaniku ishte më i shpejti në provat zyrtare me kohën 1:42:553, ndërsa menjëherë pas tij do të niset Vettel. Edhe radha e dytë e nisjes do të ndahet mes Mercedes dhe Ferrarit, përkatësisht Bottas e...

0 Komente 0 Vota

24 Gsh
Skënderbeu ia doli të kualifikohet në fazën e grupeve të Europa League për herë të dytë në historinë e tij, një arritje fantastike e cila i garanton gjithashtu një cek të majmë nga ana e UEFA-s.

0 Komente 0 Vota


1