Shpërthimi i vullkanit Pacaya në Guatemala


26 Jan

Shpërthimi i pare i këtij vullkani ka ndodhur 23 mije vjet me pare ndërsa i fundit i fuqishme ka ndodhur ne vitin 1965 dhe qe atëherë vazhdon te ketë shpërthime te tjera. Ai ndodhet ne lartësinë 2.552 m.

 
0
0
   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.loading...


facebook
ikub.al ne instagram
sondazh
Shfleto artikuj te tjere per: GUATEMALA PACAYA VULLKANI
Postuar nga: k.s
ikub #:
1701260107