Beniada Nishani, mbesa e Presidentit, modele e suksesshme në Itali
 
Shperndaje
ikub#: 1702020136
Një vajzë shqiptare që komenton futbollin në Itali, ndoshta shumë pak e dinin këtë.
Mbesa e Presidentit Bujar Nishani, Beniada Nishani (Jakic) është biondja elegante shqiptare, që po bën karrierë si modele dhe showgirl në Itali. Ajo ka lindur në Durrës më në vitin 1991, ku jetoi vetëm dy vite pas zhvendosjes së familjes në Itali. 25 vjeçarja Beniada Nishani njihet jo vetëm si fotomodele por edhe si personazh televiziv në programin investigativ “Le Iene” të Mediaset.
“Shumë persona kuriozohen për origjinën time, duke u nisur nga mbiemri Nishani. Unë jam mbesa e Presidentit Bujar Nishani që është kushëriri i tim eti, dhe bashkë ata janë si vëllezër. Por në karrierën time në Itali përveç mbiemrit Nishani kam vendosur të prezantohem me emrin e artit, Beniada Jakic (mbiemri i nënës sime)”, thote ajo për “Story”. Duke folur më tej për karrierën dhe famën në Itali më tej tregon: “Unë jam një nga 12 vajzat e kalendarit 2017, që ka dalë në treg për këtë Vit të Ri”.
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: BENIADA NISHANI BUJAR NISHANI 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved