Helikopteri ulet në autostradë. Piloti kish humbur orientimin


17 Shk

Ngjarja e rralle ka ndodhur ne Kazakistan, ku një helikopter është detyruar te beje ulje te detyruar për shkak te mjegullës se dendur dhe mungesës se orientimit.

 
0
0
Pasi ulet ne toke, piloti del nga kabina e helikopterit, një prodhim sovjetik i viteve ’60 me vlere 10 milion dollarë dhe është drejtuar për nga shoferi i kamionit, përpara te cilit kish ndaluar dhe pasi përshëndetet i kërkon te dije se nga është drejtimi për ne qytetin Aqtobe, një qytet ne Kazakistan.
Pasi mori informacione  e nevojshëm, helikopteri u ngrit përsëri ne ajër për te humbur me pas ne mjegullën e dendur.
Sipas ministrisë mbrojtjes, sa me sipër kish ndodhur pasi piloti i ri ishte duke fluturuar ne një ushtrim mësimor ne kushtet ekstreme te motit dhe pa atrecaturat e nevojshme për orientim .
    
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

ne ju rekomandojme
Njoftohu i pari, merr informacionin më të fundit! KU?
ikub.al, portali kryesor i informacionit në vend, sjell prane jush njoftime.ikub.al me një fytyrë tërësisht të re.

Spitali Amerikan, ofertat e 2017 – cilësi në shërbim dhe çmimet më të favorshme
Si një nga institucionet e para private shëndetësore në vend, Spitali Amerikan është i pari dhe i vetmi spital, i cili vjen në shërbim të pacientëve me ofertat dhe çmimet më të mira për shërbimet shën

facebook
ikub.al ne instagram
sondazh
Horoskopi
(E besoni apo jo)

Shfleto artikuj te tjere per: HELIKOPTERI KAMIONI KAZAKISTAN RRUGA
Postuar nga: k.s
ikub #:
1702170102
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9