Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Krociera përplaset në port
 
Shperndaje
ikub#: 1702170110
Ngjarja ka ndodhur ne portin e Timaru-s ne Zelandën e Re, ku një anije e madhe e tipit krocierë, si pasoje e erës se forte është përplasur me një anije tjetër duke shkaktuar dëme ne te dyja anijet.

“Seabourn Encore”, krociera qe është hedhur ne det vetëm një vit me pare, e kishte te pamundur t’i rezistonte erës se forte qe e shtynë atë brenda mjedisit te portit drejt një anije tjetër, Milbourn Carrier II, gjithashtu e ankoruar aty. Ndonëse e tërhequr nga kavo te forta çeliku dhe me motorë te ndezur, krociera u përplas duke provokuar kështu dëme si tek skafi i saj ashtu edhe tek anije tjetër e transportit te mallrave. Autoritetet e portit kane hapur menjëherë pas episodit një hetim për te nxjerre se çfarë nuk ka funksionuar tek anija e mbiquajtur si "Floating luxury villa".Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: KROCIERA PORTI ZELANDA E RE

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
facile


Më të lexuarat
Turizmi
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved