Krociera përplaset në port


17 Shk

Ngjarja ka ndodhur ne portin e Timaru-s ne Zelandën e Re, ku një anije e madhe e tipit krocierë, si pasoje e erës se forte është përplasur me një anije tjetër duke shkaktuar dëme ne te dyja anijet.

 
0
0

“Seabourn Encore”, krociera qe është hedhur ne det vetëm një vit me pare, e kishte te pamundur t’i rezistonte erës se forte qe e shtynë atë brenda mjedisit te portit drejt një anije tjetër, Milbourn Carrier II, gjithashtu e ankoruar aty. Ndonëse e tërhequr nga kavo te forta çeliku dhe me motorë te ndezur, krociera u përplas duke provokuar kështu dëme si tek skafi i saj ashtu edhe tek anije tjetër e transportit te mallrave. Autoritetet e portit kane hapur menjëherë pas episodit një hetim për te nxjerre se çfarë nuk ka funksionuar tek anija e mbiquajtur si "Floating luxury villa".
   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

ne ju rekomandojme
Njoftohu i pari, merr informacionin më të fundit! KU?
ikub.al, portali kryesor i informacionit në vend, sjell prane jush njoftime.ikub.al me një fytyrë tërësisht të re.

Spitali Amerikan, ofertat e 2017 – cilësi në shërbim dhe çmimet më të favorshme
Si një nga institucionet e para private shëndetësore në vend, Spitali Amerikan është i pari dhe i vetmi spital, i cili vjen në shërbim të pacientëve me ofertat dhe çmimet më të mira për shërbimet shën

facebook
ikub.al ne instagram
sondazh
Horoskopi
(E besoni apo jo)

Shfleto artikuj te tjere per: KROCIERA PORTI ZELANDA E RE
Postuar nga: k.s
ikub #:
1702170110
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9