Forbes Magazine: Bill Gates përsëri njeriu më i pasur në botë


20 Mar

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates është vlerësuar edhe një here si njeriu me i pasur ne bote nga Forbes Magazine me 86 miliard dollarë. Ndërkohë qe presidenti amerikan Trump ka rene 220 vende.

 
0
0
Për te katërtin vit me radhe Bill Gates është listuar si njeriu me i pasur ne bote me 86 miliard dollarë. Ne vendin e dyte është renditur Warren Buffett me75.6 miliard dollarë.
Ne vendin e trete është CEO i Amazon, Jeff  Bezos me 72.8 miliard dollarë.
Ne vendin e peste është ngjitur Mark Zuckerberg me 56 miliard dollarë, ndërsa ne vendin e shtate është Larry Ellison me 52.2 miliard dollarë.
Brenda 10 me te pasurve te botes është Amancio Ortega ne vendin e katërt me 71.3 miliard dollarë. Ndërkohë qe bosi i telekomunikacioneve, meksikani Carlos Slims është ne vendin e gjashte me 54.5 miliard dollarë. Ne vendin e tete është David Koch me 48.3 miliard dollarë dhe ne te nëntin  Michael Bloomberg me 47.5 miliard dollarë.
Sipas Forbes, Trump, aktualisht presidenti amerikan ka zbritur me 220 vende, dhe tani ndodhet ne vendin e 544-et, pasi gjate vitit te kaluar ka humbur me shume se 1 miliard dollarë.
    
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

ne ju rekomandojme
Njoftohu i pari, merr informacionin më të fundit! KU?
ikub.al, portali kryesor i informacionit në vend, sjell prane jush njoftime.ikub.al me një fytyrë tërësisht të re.

Spitali Amerikan, ofertat e 2017 – cilësi në shërbim dhe çmimet më të favorshme
Si një nga institucionet e para private shëndetësore në vend, Spitali Amerikan është i pari dhe i vetmi spital, i cili vjen në shërbim të pacientëve me ofertat dhe çmimet më të mira për shërbimet shën

facebook
ikub.al ne instagram
sondazh
Horoskopi
(E besoni apo jo)

Shfleto artikuj te tjere per: BILL GATES FORBES MAGAZINE PASURIA
Postuar nga: k.s
ikub #:
1703200129
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9