Gjumi i mirë është si të fitosh 233 mijë dollarë...


20 Mar

Duket një përqasje interesante, por kështu mendojnë disa kërkues te Universitetit te Warewic, botuar ne revistën Sleep.

 
0
0
Kërkuesit morën ne analize 30.500 persona, te gjithë me moshe mbi 16 vjeç, dhe te gjithë kane marre pjese ne UK Household Longitudinal Survey, një sondazh për te treguar zakonet e gjumit, nivelin e shëndetit, humorin dhe mirëqenien, zhvilluar ne vitet 2009-2011 dhe 2012-2014.
Te dhënat treguan se kush prej tyre qe kishte zgjatur kohen e gjumit, kish përmirësuar cilësinë e tij dhe kish ulur sasinë  e përdorimit te gjumëdhënësve, kishte marre me shume pike ne testimin e quajtur General Health Questionnaire dhe e kundërta.
    
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

ne ju rekomandojme
Njoftohu i pari, merr informacionin më të fundit! KU?
ikub.al, portali kryesor i informacionit në vend, sjell prane jush njoftime.ikub.al me një fytyrë tërësisht të re.

Spitali Amerikan, ofertat e 2017 – cilësi në shërbim dhe çmimet më të favorshme
Si një nga institucionet e para private shëndetësore në vend, Spitali Amerikan është i pari dhe i vetmi spital, i cili vjen në shërbim të pacientëve me ofertat dhe çmimet më të mira për shërbimet shën

facebook
ikub.al ne instagram
sondazh
Horoskopi
(E besoni apo jo)

Shfleto artikuj te tjere per: GJUMI LOTARIA
Postuar nga: k.s
ikub #:
1703200088
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9