Uber. Largohet presidenti i kompanisë


20 Mar

Jeff Jones largohet nga presidenca e Uber vetëm gjashte muaj pasi kish ardhur ne krye te saj. Sipas njoftimit zyrtar, “Vlerat e tij dhe qasja ndaj lidership-it ishte e papajtueshme me atë te kompanisë”.

 
0
0
Është kjo një tjetër goditje qe vjen  ne një periudhe trazirash për kompaninë e famshme te transportit, e njollosur tanimë nga disa çështje duke filluar qe nga akuzat e Google se ka vjedhur informacione te rëndësishme qe kane te bëjnë me ndërtimin e makinës autonome, tek skandali i aplikacionit qe mundëson shmangien e kontrollit nga autoritetet, por edhe ato qe kane te bëjnë me akuza qe vijnë nga brenda kompanisë për abuzime me sfond seksual ne vendin e punës.
Duket se te gjitha me sipër kane ndikuar ne këtë vendimmarrje te Jones, i cili gjithsesi nuk është i vetëm ne këtë iniciative, pasi muajin e kaluar te tjera dorëheqje janë regjistruar ne nivelet e larta te kompanisë, përfshi zëvendepsresidentin për prodhimin dhe zhvillimin, atë te shefit te sigurisë etj.
    
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

ne ju rekomandojme
Njoftohu i pari, merr informacionin më të fundit! KU?
ikub.al, portali kryesor i informacionit në vend, sjell prane jush njoftime.ikub.al me një fytyrë tërësisht të re.

Spitali Amerikan, ofertat e 2017 – cilësi në shërbim dhe çmimet më të favorshme
Si një nga institucionet e para private shëndetësore në vend, Spitali Amerikan është i pari dhe i vetmi spital, i cili vjen në shërbim të pacientëve me ofertat dhe çmimet më të mira për shërbimet shën

facebook
ikub.al ne instagram
sondazh
Horoskopi
(E besoni apo jo)

Shfleto artikuj te tjere per: DOREHEQJA JEFF JONES PRESIDENTI UBER
Postuar nga: k.s
ikub #:
1703200081
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9