DyqanTaxi
DyqanTaxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Uber. Largohet presidenti i kompanisë
 
Shperndaje
ikub#: 1703200081
Jeff Jones largohet nga presidenca e Uber vetëm gjashte muaj pasi kish ardhur ne krye te saj. Sipas njoftimit zyrtar, “Vlerat e tij dhe qasja ndaj lidership-it ishte e papajtueshme me atë te kompanisë”.
Është kjo një tjetër goditje qe vjen  ne një periudhe trazirash për kompaninë e famshme te transportit, e njollosur tanimë nga disa çështje duke filluar qe nga akuzat e Google se ka vjedhur informacione te rëndësishme qe kane te bëjnë me ndërtimin e makinës autonome, tek skandali i aplikacionit qe mundëson shmangien e kontrollit nga autoritetet, por edhe ato qe kane te bëjnë me akuza qe vijnë nga brenda kompanisë për abuzime me sfond seksual ne vendin e punës.
Duket se te gjitha me sipër kane ndikuar ne këtë vendimmarrje te Jones, i cili gjithsesi nuk është i vetëm ne këtë iniciative, pasi muajin e kaluar te tjera dorëheqje janë regjistruar ne nivelet e larta te kompanisë, përfshi zëvendepsresidentin për prodhimin dhe zhvillimin, atë te shefit te sigurisë etj.
 
loading...


Ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: DOREHEQJA JEFF JONES PRESIDENTI UBER

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Albanian ICT Diaspora
Loading...Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved