Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Photoshop që të ndryshon seksin dhe të bën të pasur
 
Shperndaje
ikub#: 1704290043
Është fjala për një fushatë publiciteti te revistës se njohur Forbes qe tregon se si femrat fitojnë me pa se meshkujt edhe kur këto janë te pasura.
Nëse deri tani programet e photoshop-it realizohen dhe kane si qellim përmirësimin e imazhit te një individi për ta sjelle atë me te ri dhe me te bukur, ne këtë rast, një i tille është përdorur për te shndërruar me te varfrit ne te pasur, duke i ndryshuar seksin.
Duke u mbështetur ne listën qe vete revista publikon për çdo vit, ajo ka realizuar një fushate reklamuese duke transformuar disa miliardere sikurse Bill Gates ne sozitë e tyre përkatëse, por ne këtë rast, sozitë janë femra.
1. Bill Gates, nëse do te ishte femër do te kish fituar 21% me pak.
2. Po kështu edhe Mark Zuckerbeg nëse do te ishte gjithashtu femër do te kish fituar po ashtu 21% me pak se Mark-u i vërtetë.
3. Po kështu,edhe miliarderi meksikan Carlos Slims Helu do te kish fituar 17% me pak nëse do te ishte femër.


ventouris


Postuar: 29 Pri
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FORBES PASURIA PHOTOSHOP REVISTA SOZIA

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Living


Më të lexuarat
Turizmi


Butik AlvieroCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved