Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Amazon hap dyqane ushqimi online
 
Shperndaje
ikub#: 1705290109
Kolosi i e-comerc ka vendosur qe te hape dy dyqane ne Seatle, vend origjinën e vet, ku blerësit nuk do te kenë nevoje te futen brenda për te blerë. Porosia do te behet online, ndërsa ne makinë ushqimet do t’i sjelle dhe ngarkojë shitësi.
"No code, no checkout” është slogani qe ka përdorur për shërbimin e ri i Amazon Go, i cili fillimisht do te jete disponibël vetëm për punonjësit e kompanisë dhe me pas do te shtrihet edhe me tej, pasi aktualisht është regjistruar ne Britani dhe vendet e bashkimit Europian.
Ne këto dyqane, blerësit pasi te kenë bere porosinë online do te kenë mundësi qe pas dy orëve te shkojnë ne magazine për te tërhequr mallrat. Një sensor do te njohe targën e makinës dhe shitësi behet gati te përmbyllë porosinë duke i sjelle dhe ngarkuar ato vete ne makine. Me pas fatura do te shkoje për blerësin qe e paguan po online.


Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: AMAZON BLERJA DYQANE ECOMERC ONLINE

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Living


Më të lexuarat


Living


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved