marketkonekt
0 0
5
 
Ky artikull ka skaduar!

Filluan regjistrimet për konkurrim ne kolegjet turke

19 Pri 10 Vendndodhja: Tiranë
Konkurset do te konkurojnë për shkollat mesme Regjistrimet

Filluan regjistrimet për konkurrim ne kolegjet turke
Konkurset do te konkurojnë për shkollat  mesme


Regjistrimet


Dokumentacioni: Vërtetim shkolle, dy fotografi
Data e regjistrimit:  05.04.2010 – 15.05.2010
Vendet e regjistrimit: kolegji I vajzave “ Mehmet Akif “, Tirane
                                       Kolegji “ Hasan Riza Pasha “Shkodër
                                      Kolegji “ Turut Ozal “ Tirane
                                      Kolegji “ Turgut Ozal “ Durrës
Data e Provimit:      09.05.2010 9per kolegjet “ Turgut Ozal)
                                  16.05.2010 (për kolegjet ( Mehmet Akif)
                                   Dhe “ Hasan Riza Pasha “)

Pyetjet për provim
Matematika 20                    Fizika 5
Letërsia 20                          Kimia 5
Logjike  20                           Biologjia 5
Pyetjet e provimit janë përgatitur ne baze te programit mësimor te klasës se 9
Pjesëmarrja ne provim ehte me pagese
Vendi I pare 100% burse
Vendi I dyte: 80% burse
Vendi I trete 70% burse
Për me shume informacione kontaktoni ne :

Kolegjet turke-Drejtoria e përgjithshme: Tel (04) 223 47 16
Kolegji “ Turgut Ozal “, Tirane  (04) 227 20 70
Kolegji “ Turgut Ozal “, Durres  (05) 226 44 63
Kolegji I vajzave “ Mehmet Akif Tirane  04 223 48 95
Kolegji I djemve Mehmet Akif” Tirane  (04)  226 39 21
Kolegji “ Hasan Riza Pasha “ Shkoder: (02) 224 45 35
Memorial International School of Tirana (04) 223 73 79
www.turgotuzal.edu.al
www.gulistan.edu.al
     


Marketing
albagameTë Sponsorizuara
Bejeni ju dhuraten me te bukur kete vit!
Si gjithmone ne sezone festash, Vassi Studio vjen me nje game te paperseritshme sherbimesh...

Artikujt e fundit në portal
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: honkyponky
ikub #:
 5
1004190045

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
verona
Para 2 muajsh  
  
Si mund te gjej per klasen e shtate mu jeni nje kolegj i pa pame te vine te shkolla jone do biheni me vra veten???? do te vi sa me lare tek ju
     
sajdi
Para 40 muajsh  
  
Mesoni shume dhe s'keni nevoje per kopjim.
+7     
ana
Para 43 muajsh  
  
ku mund te gjej per klasen e 5
+1     
ana
Para 43 muajsh  
  
po une
+0     
aleandro
Para 44 muajsh  
  
ku mund te gjej nje test te vjetshem ...?
+0     


| Shto tek te Preferuarat
Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


alpet

as
spitaliamerikan