Fantazite e dimrit 2013-14   
Cilat jane fantazite ikon te ketij dimri? Tartan, animalier, pelhurat me vija, zemra dhe lule do te jene ne top listen e modes, stampat pa te cilat nuk mund te mos i keni.
Nga Amando 22 Nën
 
0
0

E dini se cilat jane fantazite must te dirmit 2013-14? Do tju mjaftoje te shihni perreth, apo te dilni neper dyqane per te kuptuar se cilat jane. Behet fjale per nje invazion te vertet stili, qe behet i forte nga propozimet te para ne pasarela. Lamtumire veshjeve njengjyreshe ka ardhur momenti te guxoni. Stmapat me cool te ketij sezoni jane tartan, ose sic njihet ndryshe motivet skoceze, stampat animalier, fantazite me lule qe na kujtojne vitet 70' dhe zemrat romantike dhe pelhurat me vija.

E nismi me tartan, icili eshte nje material shume i ngrohte karakterizuar nga motive kuadrate zakonisht ne tonet e se kuqes. Keto motive jane pershtatur me cdo gje, qe nga kemishat me kuadrate deri tek pantallonat, fundet, xhaketat deri tek xhupat. Me e rendesishmja? Sigurisht ta zgjidhni ne variantin natyral, por mund te gjni dhe shume ngjyra te tjera delikate ku mund te realizoni nje look eskluziv.

E kemi pare edhe ne sezonin e kaluar ne sfilatat e modes dhe tashme eshte ne te gjitha vitrinat. Behet fjale per fantazine animalier, stampa klasike dhe komode nga e cila nuk duhet te hiqni dore. Sugjerimi? Zgjidhni aksesore, sinje shall, nje cante apo dhe bizhu, per ti dhene nje pamje te bukur bukur look-ut tuaj.

Per te mos u humbur eshte dhe pelhura me vija, qe pervec se eshte propozuar me kompletet e zakonshme per te shkuar ne pune, kete vit do ta shohim dhe tek fundet e shkurter, pallto dhe bluza.

Folem dhe per lulet, kjo stampe eshte njohur se fundmi si "tapestry" dhe parashikon edhe fantazi retro. Perfekte per te realizuar nje llok te sofistikuar dhe me efekt.

Se fundmi jane zemrat, trend romantik i lancuar gjate fashion week nga Burberry. Behet fjale per nje fantazi qe i ze vendin pikave por duke ndryshuar forme, per te propozuar nje shperthim dashurie ne shume veshje.   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Sugjerime për shopping
1.
Fustane
6.
Syze
2.
Xhaketa dhe pallto
7.
Këpucë
3.
Funde
8.
Çanta
4.
Bluza
9.
Orë
5.
Bizhuteri
10.
Veshje për meshkuj
Na ndiqni
Abonohu per artikujt me te fundit te Moda
Societe Generale Albania
Screen
Martesat gay?
(Pro apo kundër?)

FILXHANI SOT

Kur nuk ka asnjë arsye për te qëndruar ekziston një arsye e ...
RECETA E DITES

Rizoto me majdanoz, arra dhe djathë dele
# FEMRAT

Lexo artikujt e fundit për femrat
LEXO HISTORINE TIME

T’i jap vetes një shanc apo mos të përzihem më?


Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
DIMRI FANTAZIA MODA VESHJE
1311220062Reklame
Digitalb
Reklame
ventouris


Reklame
inTV