0 0
34
 
Ky artikull ka skaduar!
1109160040 -

Ofrojme PUNESIM NE CANADA LIVE - IN CAREGIVER

Kategorite
Vendndodhja: e papercaktuar
Industri: Kujdesi per vetenPershkrimi i punes

Kanadaja, vendi qe enderrojne shume Shqiptare prezantohet nga ande-lm®
me një Partneritet Prestigjioz për punësim ne te gjitha provincat e Kanadasë! Profilet janë: Kujdesi ndaj Fëmijëve, Pleqve dhe Personave me Aftësi te Kufizuar.

Perse te bëhesh një “Live-in Caregiver” ne Kanada?
• Nevoje e madhe tregu, por mungese e madhe e personave te këtyre profileve ne Kanada!
• Program shtetëror qe lejon hyrjen e te huajve për te punuar si ”Live-in Caregiver”!
• Kur punësoheni merrni një rroge sipas ligjit qe arrin $8-$10/ora, ku akomodimi ,ushqimi, siguracioni, bileta e avionit ofrohen falas nga familja ku ju punoni!
• Kur punoni si ”Live-in Caregiver” ne Kanada për 24 muaj (ose kryeni 3900 ore punësimi ne ketë fushe) atëherë automatikisht aplikoni për Canadian Permanent Residency!
• Ne momentin kur ju aplikoni për Canadian Permanent Residency atëherë dhe anëtaret e familjes suaj aplikojnë bashke me ju për Canadian Permanent Residency dhe jetojnë bashke me ju ne Kanada!

Ju pëlqen si program?

Atëherë aplikoni direkt duke dërguar CV tuaj ne Shqip me Foto ne adresën
info@ande-lm.com.al duke vene si subjekt “Live-in Caregiver Canada”!

Aplikimet janë te hapura qe tani!

Kriteret e Aplikimit:
GJINIA: Femër ose Mashkull;
MOSHA: 18-55 vjeç;
EDUKIMI: Shkolla e Mesme e Përfunduar dhe / ose Studime Universitare për Psikologji,
Infermieri, Mjekësi, Mësuesi, Pune sociale, etj
EKSPERIENCA: 1 vit eksperience pune ne kujdesin ndaj fëmijëve dhe / ose pleqve
ANGLISHTJA: Niveli Mesatar;

TE TJERA:
Dëshmi Penaliteti e Pastër.
Gjendje e Mire Shëndetësore.
Patenta e makinës përben avantazh.

Te Sponsorizuar


Artikuj te ngjashem
ANDE-LM sh.p.kArtikujt e fundit ne portal
Fitoni duke klikuar reklamat nga shtepia
Ofrohet vend pune Inxhinier Elektrik
Kerkon: Operatore per mbajtjen dhe kontrollin e koeficenteve te ndeshjeve direkt
Ofrohet vend pune Drejtor dege ne Shkoder
Kerkon:Recepsioniste
Kerkon: Hair Stylist

Pershtypje
Kerkova per turizmin ne Angli
Nga: Ana
Nje faqe mjaft cilesore,dhe shume e nevojshme. Informacionet qe m'u deshen i gjeta,faleminderit.
Me pelqen shume faqja juaj
Nga: Pune te mbare!
me pelqen shume faqja juaj pune te mbare`
Publikova nje sherbim nga salloni, dhe fitova shume kliente.
Nga: B&B Hair Style
Jeni nje faqe ne internet qe ndihmoni shume dhe jeni shume korrekt me klientet Tuaj.Kjo eshte shume
e rendesishme.Vazhdoni keshtu,fitoni popullaritet
kerkova oferta per v.lira pune ne kompani dizajni per djalin
Nga: Moza
ju lumte, keni nje faqe goxha cilesore, me te dhena sh te nevojshme per te interesuarit, aplikuam
,dhe u njoftuam per interviste me ndermjetesine tuaj, suksese
Koment nga Eri
Nga: Eri
Eshte website shume zbavites dhe informues pasi ketu mund te gjesh cfaredo informacioni qe deshiron
ne fusha te ndryshme.Ju uroj gjithe te mirat dhe pune te mbare stafit !!!
Jep pershtypjen tende »
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: ermal
ikub #:
 34
ANDE-LM
1109160040

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
stefan
Para 12 ditesh  
  
jam mjeshter mdertimi prefesional gjith dhojet e ndertimit bojagji shofer bodigart ne rosterante etjera..0672605820
     
stefan
Para 12 ditesh  
  
jam i interresum per punesim ne kanada si ku mund te aplikoj
+1     
fatlum hyseni
Para 58 ditesh  
  
i need for the job i am 23 years old
     
ilir
Para 2 muajsh  
  
kam nevoj per pun jam 23 vjeqar
+1     
fidan
Para 2 muajsh  
  
jam i interesum per punsim ne kanada jeton ne nje vend kufitar ktu ne ks
+2     
Kerkoj punesim ne Canada
Para 2 muajsh  
  
Kerkoj te punesohen ne Canada ,si servis pc ose mirembajtje rrjeti,pasi kam nje dyqan servisi kompjuterash dhe nje ISP time e quajtur INTERNET-BINJAKET Durres .WWW.INTERNET-BINJAKET.WEBS.COM .kONTAK 068 78 24273
     
ramiz sylaj
Para 3 muajsh  
  
jam interesuar per pune ne canada a vlen kjo ofrt ende
     
shaban
Para 3 muajsh  
  
Kerkoj punsim ne kanad avlen ende kjo ofert 044138515
     
shaban
Para 3 muajsh  
  
Kerkoj punsim ne kanad a vlen ende oferta
+1     
shaban
Para 3 muajsh  
  
Kerkoj punsim ne kanad a vlen ende oferta
     
taulant
Para 3 muajsh  
  
Dua te di nese kjo ofert vlen hala jam nga ferizaji me profesion mekanik me diplom numri im 0037745647152
     
kastriot
Para 4 muajsh  
  
deshiroj pun kanad
     
altin ala
Para 6 muajsh  
  
pershendetje jam i interesuar per punsim ne kanada dhe doja te dija adresen se ku mund te regjistrohem dhe te aplikoj ju faleminderit!
+1     
ANTON PRENDI
Para 10 muajsh  
  
kam deshir per pun ne kanada faleminderit
     
dede deda
Para 10 muajsh  
  
pershendetje zoti perparim jam shum i interesuar per te arritur ne kanada .por un pashe se duhet te kem nje shkoll te mesme apo gabohem, un doja te dija nese un mund te aplikoj por nuk kam shkoll te mesme por kam eksperienz pune si kamionist si dhe murator ndertimi kam 15 vite ne itali por per shkak te krizes jam pa pun na nga muaj janar te vitit 2014,dhe deshta te aplikoja por nuk e di duhet shkolla e mesme apo jo ? ju faliminderit ne qofse nuk e keni bezdi me dergoni nje e-mail
+0     
perparim
Para 10 muajsh  
  
kerkoj pune per karpantier specialist me pervoje 10 vjecare ne greqi.0686514607
     
dede deda
Para 12 muajsh  
  
harrova numerin e telefonit ta vendosija
dede deda 0039/328.88,66.023
+1     
dede deda
Para 12 muajsh  
  
kercoj pun ne canada profesijoni im kamionist.e kam enderruar canadan me koh por nuk kam pasur shance
+4     
florije
Para 14 muajsh  
  
kerkoj pun ne canad
     
bujar hazma
Para 15 muajsh  
  
0695503132
+1     
bujar hazma
Para 15 muajsh  
  
kerkoj pune ne kanada puna ime njihet ndertues ndertim nga te gjitha llojet e ndertimit
+1     
vasil
Para 16 muajsh  
  
jetoj ne gr me familjen kam mbledhur ca dokumente per punesim ne vende te ndryeshme me duhet 1 faks ju lutem mund te me ndimoni
     
fatmir
Para 24 muajsh  
  
044392688
+2     
fatmir
Para 24 muajsh  
  
6403
     
fatmir
Para 24 muajsh  
  
kerkoj punsim jasht shtetit 044392688
+1     
fatmir
Para 24 muajsh  
  
kerkoj te punsohem dikun si ne kanada tel 044392688
     
aleks coli
Para 24 muajsh  
  
shpreso qe te me zgjini.
     
elhami
Para 25 muajsh  
  
dishiroj te punoj ne kanad
+1     
nderim reshani
Para 25 muajsh  
  
hello am Intersun future worked with in canada with Living to always have very many speak German and Italian occupations little English
     
gjin
Para 25 muajsh  
  
a vlen kjo oferte
     
gjin
Para 25 muajsh  
  
a vlen kjo oferte
     
klevis
Para 26 muajsh  
  
shpresoj te me zgjedhni
+1     
ela
Para 33 muajsh  
  
pershendetje desha te dije nse kjo ofert vlen akoma
+2     
vito
Para 41 muajsh  
  
,,,,
+2     Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


keit

spitaliamerikan

as