Shvejk Beer Garden - Kopshti i shijeve te paperseritshme!

 
Ne zemer te Tiranes ne Ish "Lulishte 1 Maji" sot ne Shvejk Beer Garden ju ofrohen menu tradicionale dhe cmime terheqese.

 

Eduart Pitarka eshte kryekuzhinieri ne kete restorant. Pas shume vjetesh pune ne Amerike me kryekuzhiniere te njohur, Eduarti hapi ne Florida restorantin e tij, "Fiore". Fale punes dhe perkushtimit te tij, arriti te krijoje nje kuzhine ku erezat dhe prodhimet e fresketa jane sekreti i shijeve. recetat e tij ne Amerike terhoqen vemendjen e Martha Stjuartit, dhe per kete arsye, ne vitin 2005 ai ka qene personazh ne revisten "Living". 

 

"Per nje pjate te mire, duhet nje salce shume e mire, si dhe kujdesi per produktet e para"- thote Eduarti. 
 
 
 
 
 
 
Birra eshte nje specialitet i shtepise. Ajo prodhohet dhe e gjen vetem ne kete lokal. Linjat e prodhimit jane teknologji bashkekohore ceke. Edhe kontrollet e herepashershme te linjave ndiqen nga inxhiniere ceke. Kjo birre perfitohet nga bashkimi i birres krudo bionde, birres se zeze dhe asaj pils. Ne kete lokal nuk prodhohet vetem birre, por edhe vere. Edhe ky proces behet me te njejtin seriozitet dhe perkushtim. 
 

 

Byrekun ne sac, Pule me Pilaf ne tave balte, Pulen me jufka, Salcice me mish qengji te shtepise, mund t'i provoni pa qene nevoja te dilni nga Tirana. Mishi i fresket, vaji ullirit,ullinjte, buka e misrit ne shellire etj, lendet e para merren te cilesise se pare.

Per nje sherbim pa konkurente, "Shvejk Beer Garden" ofron hapesira te kuruara, plot ngjyra dhe identitet. Aty mund te gjeni vendin qe kishit kerkuar, si per nje darke per dy veta, edhe per nje tavoline te mbushur plot me miq. Sherbimi dhe perkushtimi i stafit do t'ju fale nje pervoje te cilen do te doni ta perjetoni serish. 

Tashme, ju mund te shijoni gatimet e "Shvejk Beer Garden" ne cdo kohe dhe vend, vetem nepermjet SHERBIMIT TAXI!

Klikoni ketu per te pare menune, dhe telefononi ne +355 6720 87621 ose ne +355 4 2230151. Transporti eshte Falas. 

Na vizitoni ne:

Adresa: Rr. "George W. Bush", ish-Lulishte "1 Maji"

Website: www.svejkbeergarden.al

SHVEJK BEER GARDEN

 

 

Vendndodhja: Tiranë
 Pershtypje
Kerkova per turizmin ne Angli
Nga: Ana
Nje faqe mjaft cilesore,dhe shume e nevojshme. Informacionet qe m'u deshen i gjeta,faleminderit.
Me pelqen shume faqja juaj
Nga: Pune te mbare!
me pelqen shume faqja juaj pune te mbare`
Publikova nje sherbim nga salloni, dhe fitova shume kliente.
Nga: B&B Hair Style
Jeni nje faqe ne internet qe ndihmoni shume dhe jeni shume korrekt me klientet Tuaj.Kjo eshte shume
e rendesishme.Vazhdoni keshtu,fitoni popullaritet
kerkova oferta per v.lira pune ne kompani dizajni per djalin
Nga: Moza
ju lumte, keni nje faqe goxha cilesore, me te dhena sh te nevojshme per te interesuarit, aplikuam
,dhe u njoftuam per interviste me ndermjetesine tuaj, suksese
Koment nga Eri
Nga: Eri
Eshte website shume zbavites dhe informues pasi ketu mund te gjesh cfaredo informacioni qe deshiron
ne fusha te ndryshme.Ju uroj gjithe te mirat dhe pune te mbare stafit !!!
Jep pershtypjen tende »


Shfleto artikuj te tjere per: BIRRE KATERING LAKROR SHVEJK
Postuar nga: ebazi
ikub #:
1401310034