Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Shqipëria numri një i destinacioneve turistike për 2018-ën
 
Shperndaje
ikub#: 1802090011
Shqipëria numri një i destinacioneve turistike për 2018-ën Destinacioni numër një për vitin 2018 është Shqipëria, shkruan faqja e specializuar për turizmin travelingtoptens, pasi rendit edhe nëntë vende të tjera në klasifikimin e saj.
"Ky vend i jashtëzakonshëm ka një numër të madh objektesh historike. Më i njohuri është Apolonia, rrënojat e një qyteti të lashtë grek. Një objekt tjetër që ia vlen ta vizitosh është Kalaja e Rozafës. Ajo ka shërbyer si fortesë për perandoritë osmane, romake dhe serbe në epoka të ndryshme të historisë”.
"Nëse jeni adhurues të plazhit, atëherë Vlora është zgjedhja e duhur. Qyteti ka shumë plazhe të bukura dhe ofron jetë të gjallë nate me shumë bare përgjatë bregdetit. Këtu gjenden një mori objektesh historike, duke filluar që me kalanë më të afërt të Kaninës e deri te amfiteatrin e lashtë të Orikut”, thekson faqja e specializuar për turizmin travelingtoptens.
 
Ndërsa oferta te shumta turistike do te gjeni edhe duke klikuar link-un këtu, ofruar nga ikub.al/njoftime
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DESTINACIONI SHQIPERIA TURIZMI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved