Parashikimi motit për sot, 19 Nëntor, 2019
 
Shperndaje
ikub#: 1911190008
Parashikimi motit për sot, 19 Nëntor, 2019 Ofruar nga ikub.al.
Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të vijojë të mbizotërojë fusha me presion atmosferik të ulët dhe alternime të shkurtra kthjellimesh. Pas ditë priten reshje shiu të cilat do të shtrihen mbi të gjithë territorin.
Temperaturat do të pësojnë një ulje të lehtë në të dyja ekstremitetet dhe sipas zonave do luhaten:
Në zonat malore nga 05ºC deri në 13ºC
Në zonat e ulëta nga 10ºC në 20ºC 
Në zonat bregdetare nga 13°C në 20ºC.
Era do të fryjë në drejtim Jugor- Juglindor me forcë valëzimi deri në 3 ballë.
Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu në të gjithë territorin. Temperaturat do të luhaten: 
Në zonat malore nga 05ºC deri në 12ºC
Në zonat e ulëta nga 08ºC në 14ºC.
 
loading...

Loading...Shfleto artikuj te tjere per: PARASHIKIMI MOTIT

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved